Роман Опімах представив бізнес-спільноті останні події в галузі надрокористування

22 Лютого 2022

Річний звіт Держгеонадр за 2021 рік презентували членам Американської торговельної палати в Україні 

В Американській торговельній палаті в Україні відбулася зустріч Голови Державної служби геології та надр України з учасниками бізнес-асоціації. Спілкування проходило в змішаному форматі, участь у якому взяли понад 30 представників міжнародних та українських компаній.

Під час зустрічі Роман Опімах розповів про діяльність Держгеонадр стосовно важливих для бізнесу питань, про головні виклики та досягнення в 2021 році й окреслив нові завдання та пріоритети на поточний рік.

«2021 рік для Державної служби геології та надр України видався насиченим і продуктивним. Повноцінній реалізації планів сприяла системна робота за трьома незмінними генеральними пріоритетами: становлення сервісної установи, залучення інвестицій та ефективне надрокористування», – наголосив Роман Опімах.

Служба залучає інвестиції у вітчизняну економіку – надала історичну кількість нових дозволів на розробку надр – 377, що в 2,5 рази більше, ніж у попередні роки. До бюджету перераховано 1,58 млрд грн зборів за надання дозволів та геоінформації. Також додатково до регулярних податків, надрокористувачі сплатили 51,5 млрд грн рентних платежів.

«Цього року ми надали рекордну кількість спеціальних дозволів. Таких показників удалося досягнути, перш за все, завдяки злагодженій і наполегливій роботі команди Держгеонадр, – зауважив Роман Опімах. – Ми консультували в Єдиному вікні надрокористувача, наповнювали Інвестиційний атлас, розробляли геологічні паспорти для ОТГ, а також відкрили доступ до геологічної інформації».

Серед питань, які обговорили учасники зустрічі – модернізація регуляторного поля галузі, підготовка нового Кодексу України про надра, реалізація угод про розподіл продукції, підвищення ефективності використання надр, заходи державного контролю.

Представники бізнесу позитивно оцінили відкритість Служби та орієнтованість на залучення інвестицій. Відзначили прогресивний підхід у наданні доступу до геологічної інформації, представлений на Державному геологічному порталі. Такий формат даних є зручним для проведення комплексного аналізу під час прийняття інвестиційного рішення.

Річний звіт Державної служби геології та надр України  за 2021 рік доступний за посиланням: https://bit.ly/3nDq8m4

Відео-звіт Голови Держгеонадр за 2021 рік: https://bit.ly/33vuhS8

Нагадаємо, Роман Опімах взяв участь у конференції вапняної промисловості «LIMEFORUA», під час виступу розповів про пріоритети діяльності Служби та про підготовлені об’єкти з покладами вапняку для придбання на аукціонах.

Перейти до вмісту