Роман Опімах представив колективу ДКЗ України нового керівника

08 Червня 2022

Впровадження міжнародних систем обліку корисних копалин в оцінці запасів і ресурсів має стати першочерговим пріоритетом у роботі Комісії

Кабінет Міністрів України призначив Сергія Паюка головою Державної комісії України по запасах корисних копалин. Відповідне розпорядження оприлюднене на офіційному сайті Уряду від 3 червня 2022 року.

Сергій Олексійович понад 23 роки працює у видобувній галузі. До призначення головою ДКЗ України обіймав посаду першого заступника Голови правління НАК «Надра України». До 2020 року працював у структурі НАК «Нафтогаз України», здебільшого в АТ «Укргазвидобування».

Закінчив Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу. Стажувався у Сполучених Штатах Америки за програмою SABIT. Навчався у Київській школі економіки (KSE).

«Серед першочергових завдань ДКЗ України під керівництвом Сергія Паюка мають стати впровадження міжнародних систем обліку корисних копалин в оцінці запасів і ресурсів, цифровізація, а також підняття статусу Комісії у світових професійних колах, – повідомив Роман Опімах. – Держгеонадра планомірно рухаються в напрямі адаптації кращих міжнародних стандартів у галузі надрокористування. Важливим кроком стало застосування системи PRMS в оцінці запасів і ресурсів вуглеводнів. Наступною може бути розробка методики застосування стандартів звітності по запасах твердих корисних копалин CRIRSCO. Використання таких підходів в Україні посприяє збільшенню міжнародних інвестицій, нарощенню видобутку корисних копалин та зменшенню залежності від імпорту».

На доручення очільника Служби Державна комісія України по запасах корисних копалин розробила Методичні рекомендації щодо застосування класифікації запасів та ресурсів нафти і газу за системою PRMS. Їх використання забезпечує впровадження міжнародної уніфікованої термінології та понять. Система враховує як технічні, так і комерційні чинники, що впливають на реалізацію проектів, їх терміни та пов’язані з цим витрати.

Впродовж багатьох років Державну комісію України по запасах корисних копалин очолював Георгій Рудько. Державна служба геології та надр на чолі з головою Романом Опімахом висловлює подяку Георгію Іллічу за професійну роботу та вагомий внесок у вивчення корисних копалин, оцінку їх кількості, якості, ступеня вивченості, а також за розвиток геологічної науки.

Нагадаємо, на офіційному сайті ДНВП «Геоінформ України» відкриті всі протоколи ДКЗ України щодо затвердження (апробації) запасів та ресурсів корисних копалин, триває опублікування протоколів радянського часу (доступ на час воєнного стану обмежений). Дані оприлюднюють у рамках політики відкритості та прозорості геологічної інформації, що реалізується спільно із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Перейти до вмісту