Роман Опімах провів зустріч з керівництвом Геологічної служби Франції

29 Вересня 2023

Сторони обговорили позитивний досвід співпраці й окреслили найближчі перспективи взаємодії

Голова державної служби геології та надр України Роман Опімах провів зустріч із заступником генерального директора та науковим директором Французької геологічної служби Крістофом Пуансо.

Сьогодні Україна є країною-кандидатом на членство в ЄС. Українці відчувають себе європейцями та раді приєднатися до об’єднаної європейської сім’ї, поділяючи спільні цінності та стратегічні цілі Союзу, включно з видобутком критичних корисних копалин, на які вказує Європейський акт про критичну сировину. 

«У липні 2021 року Україна та ЄС уклали Меморандум про стратегічне партнерство в сировинній галузі. Нашою метою є створення стійких, відповідальних, екологічно чистих проєктів у галузі критичних корисних копалин та акумуляторів, переробка сировини для створення продуктів для кінцевого споживача в Україні, як частини ЄС, – наголосив під час зустрічі Роман Опімах. – Наш ресурсний потенціал для зелених технологій є одним із найбагатших у світі. Україна входить до 10 найкращих країн-виробників титану, залізної руди, каоліну, марганцю, цирконію та графіту, а також має підтверджені запаси металів, пов’язаних з низьковуглецевим майбутнім, що використовуються в інноваційних технологіях таких, як літій, рідкоземельні елементи, нікель. На території нашої країни зосереджені родовища 22 із 34 корисних копалин, що входять до переліку критичних для Європейського Союзу».

Щоб відкрити ці родовища, потрібен капітал і передові технології. Саме тому український уряд запровадив «політику відкритих дверей» для інвесторів і підготував перелік із 100 ділянок розвідки та видобутку критичних корисних копалин, які доступні для ліцензування через онлайн-аукціони або конкурси на укладання угод про розподіл продукції. Обидва шляхи відкриті для європейських інвесторів. Ми очікуємо, що ці можливості для бізнесу можуть бути визначені як стратегічні для Європи.

Україна та Франція мають багаторічні та продуктивні відносини в галузі геології. Зараз геологічні служби обох країн співпрацюють за проєктом критичних корисних копалин. Результатом стане вихід у світ друкованого англомовного видання «Стратегічні копалини України та їх інвестиційна привабливість» у співавторстві представників наукової спільноти України та Європи. Видання буде містити картографічні матеріали, опис основних галузевих норм Європейського Союзу й України, позитивні міжнародні приклади реалізації гірничих проєктів тощо. Книга готується за підтримки Асоціації європейських геологічних служб (EuroGeoSurveys).

Ще одним успішним проєктом може стати «Горизонт – стала переробка та очищення акумуляторного графіту (партнерство в галузі батарей)», де ДНВП «Геоінформ України» є субпідрядником у частині технічного опису Заваллівського родовища графіту. Підприємство допомагає Геологічній службі Франції у підготовці даних про наявні свердловини й корисні копалини в його межах для здійснення 3D-моделювання.

Нагадаємо, Голова Держгеонадр Роман Опімах провів зустріч із Геологічною службою провінції Альберта. Сторони обговорили перспективи подальшої співпраці щодо геологічного картування України та залучення канадських енергетичних компаній на український ринок.

Перейти до вмісту