Роман Опімах: Україна має багаті ресурси корисних копалин, Європа – капітал і технології

13 Вересня 2022

12 вересня відбулася міжнародна конференція «Сировинна безпека Європи». Захід проходив на високому рівні за участі Міністра промисловості та торгівлі Чеської РеспублікиЙозефа Сікели, віце-президента Європейської комісії з питань міжінституційних відносин та прогнозування Мароша Шефчовича, інших високопосадовців Європейського Союзу, а також керівників європейських галузевих підприємств. Українську делегацію представляли Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець і Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. Захід проходив у Празі – столиці головуючої країни в Раді Європейського Союзу. 

Основна тема конференції – обговорення майбутнього напряму європейської сировинної політики у сфері сировини та критичних мінералів.

Окупація природних ресурсів у центрі Європи  – це блокування розвитку технологій усієї Європи. Про це зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Ми вже багато років втрачаємо не лише якість довкілля, але й потенційну вигоду. Є дані про те, що втрачена протягом війни вигода від розробки надр може сягати 12,4 трильйона доларів. Ми не маємо доступу до близько усіх наших родовищ», – наголосив Руслан Стрілець. 

В межах конференції Роман Опімах взяв участь у двосторонніх зустрічах української делегації під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. Зокрема, з Міністром промисловості та торгівлі Чеської РеспублікиЙозефом Сікелою, з Міністром економіки Румунії Флоріном Маріаном Спатару та з директором Генерального директорату «Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малі і середні підприємства» (DG GROW) Європейської Комісії Хоакімом Нунесом де Алмейдою.

«Україна має багаті ресурси корисних копалин, Європа – капітал і технології, які можуть допомогти розкрити наш потенціал та зробити Україну частиною комплексного ланцюга “зеленого переходу”. Цьому сприятиме й покращення інвестиційного клімату, у тому числі шляхом спрощення дозвільних процесів та відкриття доступу до вітчизняної геологічної інформації», – переконаний Роман Опімах.

Росія є країною-терористом і агресором, яка наносить шкоду і загрожує всій цивілізованій частині світу. Європа та Україна – природні партнери, які мають багато спільних інтересів. Одним зі стратегічних напрямів є розробка критичних мінералів майбутнього. 

За результатами зустрічей досягнуто низки домовленостей. Серед них, зокрема, проведення ознайомчих вебінарів для представників європейського бізнесу про можливості інвестування в українські надра та про регулювання галузі.

Нагадаємо, Україна та Польща уклали Меморандум про співробітництво, що передбачає проведення робіт і досліджень з геологічного вивчення надр та видобування корисних копалин, діджиталізації вторинної геологічної інформації та налагодження менеджменту первинної геоінформації.

Перейти до вмісту