Роман Опімах: «Значна частина збитків нанесена країною-агресором стосується видобувних та суміжних галузей»

11 Серпня 2022

Про розміри шкоди, яку наносить агресор українській галузі надрокористування, пише провідне американське видання The Washington Post

Через російське вторгнення Україна зазнає величезних збитків. Росія прагне захопити якомога більше українських земель, заволодіти українськими надрами, знищити підприємства та логістичні маршрути. У планах агресора нанести невиправної шкоди економіці нашої держави, вагомою частиною якої є багата мінерально-сировинна база.

Україна володіє унікальними природними ресурсами, їх різноманіття і кількість є значимими у світовому вимірі. В надрах нашої країни виявлено майже 20 тисяч родовищ і проявів, 117 видів корисних копалин. Ми є серед лідерів видобувних країн за обсягами виробництва низки корисних копалин, профіцит яких експортується.

Мінерально-сировинний комплекс забезпечує вагому частку валового національного продукту. З видобутком і використанням корисних копалин пов’язано 48 відсотків промислового потенціалу країни і до 20 відсотків її трудових ресурсів.

Про обсяги шкоди, яку наносить агресор українським надрам, пише провідне американське видання The Washington Post. Автори матеріалу Ентоні Файола та Далтон Беннетт зазначають, що на території тимчасово окупованих територій зараз знаходяться такі цінні корисні копалини, як природний газ, нафта та рідкоземельні мінерали. Останні використовуються для інноваційних технологій і високотехнологічній промисловості. Це може перешкодити планам Західної Європи щодо України, як альтернативного джерела для імпорту стратегічної сировини з Росії та Китаю.

Уряд зараз займається підрахунком обсягів матеріальних збитків, завданих російською агресією. Результати будуть представлені в міжнародних судах для стягнення репарацій.

«Значна частина збитків нанесених країною-агресором стосується видобувних та суміжних галузей. На тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій здійснювалося видобування мінералів, працювали великі металургійні комплекси, на яких були задіяні мільйони наших громадян. Багато перспективних проектів щодо розвідки й видобування зупинені або відкладені через бойові дії. Відповідно, не сплачуються заробітні плати, не надходять кошти до бюджетів усіх рівнів у вигляді податків, країна не отримує валюту від експорту продукції та сировини, – коментує Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Все це буде підраховано з метою отримання компенсації заподіяних збитків та неотриманих прибутків».

Український народ бореться за своє політичне і територіальне виживання. Всі зусилля нині спрямовані на припинення російської агресивної війни та відновлення територіальної цілісності нашої держави.

Нагадаємо, у липні 2021 року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчовіч підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі між Україною та ЄС і відповідну дорожню карту заходів.

Перейти до вмісту