Роман Опімах: «У світі спостерігається боротьба за інвестиції. Ми повинні створити такі умови, щоб інвестор прийшов до нас»

16 Квітня 2021

Голова Держгеонадр під час інтерв’ю в програмі «Бізнес-Гість» для телеканалу Перший Діловий розповів про залучення інвестицій у розробку українських надр, модернізацію регулювання галузі та про діджиталізацію сервісів Служби

Ефективне впровадження інвестиційної політики є важливою складовою розвитку економіки України. Залучення інвестицій у надрокористування – це розвиток регіонів, створення нових робочих місць і забезпечення вітчизняної промисловості власною сировиною. Державна служба геології та надр регулярно створює пропозиції ділянок надр для виставлення на електронні торги, доповнюючи новими об’єктами Інвестиційний атлас надрокористувача, проводить аукціони та працює над удосконаленням законодавства в сфері користування надрами.

Сьогодні розробка родовищ з покладами, зокрема, літію, цирконію та інших корисних копалин, що потребують великих інвестицій, для нашої країни це є надскладним завданням. Окрім коштів, в Україні відсутні сучасні технології з видобутку та збагачення руд із вилучення з них усіх корисних мінеральних компонентів. Лише налагоджене співробітництво з міжнародними компаніями з потужною науково-дослідною та матеріальною базою, що мають досвід видобутку та володіють сучасними технологіями переробки дозволить освоювати такі проєкти.

«У світі спостерігається боротьба за інвестиції. Ми повинні створити такі умови, щоб інвестор прийшов до нас, – вважає Роман Опімах. – Перш за все, це стосується спрощення та модернізації регуляторного поля. З цією метою ми разом з депутатами розробили законодавчі ініціативи щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами Також запропонували зміни до Загальнодержавної програми розвитку Мінерально-сировинної бази до 2030 року, зокрема, для нарощення запасів критичних і стратегічних корисних копали. На черзі – спрощення доступу до геологічної інформації та впровадження електронного кабінету надрокористувача».

Україна здатна забезпечити власною сировиною складні наукоємні технології сучасних виробництв і зміцнити свій експортний потенціал. Для цього потрібно спростити доступ до геологічної інформації та механізм отримання дозвільних документів.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2020 року. Законом визначено основні засади державної підтримки інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями – понад 20 мільйонів євро – з метою створення нових робочих місць, стимулювання економічного розвитку регіонів та зростання конкурентоспроможності економіки України.

Перейти до вмісту