Роман Опімах взяв участь у онлайн зустрічі Energy Meetings Online

09 Червня 2020

До дискусії були залучені провідні експерти у сфері енергетики, обговорювали вітчизняний газовидобуток та стимули для збереження потенціалу галузі

Сьогодні відбулася чергова онлайн зустріч Energy Meetings Online, до якої долучився голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. Під час дискусії він дав оцінку ситуації, що склалася у сфері надрокористування та ознайомив співрозмовників із ключовими кроками, які вдалося реалізувати протягом останніх шести місяців, зокрема запуском низки сервісів для надрокористувачів.

«Служба спостерігає певне сповільнення активності бізнесу із зрозумілих причин, надрокористувачі ініціюють перегляд програм робіт, відтермінування певних строків виконання своїх зобов’язань, ми це розуміємо і переглядаємо пропозиції, які вони нам надають, — зазначив Роман Опімах. — Ми відкриті для діалогу та чуємо надрокористувачів. Щодо роботи, яку сьогодні виконує Служба: ми сконцентрувалися на трьох ключових напрямах, зокрема, особливу увагу приділяємо відновленню та побудові довіри до Служби, створенню ефективного сервісного органу, який буде відкритим для бізнесу і здатним до продуктивного діалогу з громадянами».

Голова нагадав, що регулятор запустив Єдине вікно надрокористувача для надання консультацій з метою зниження кількості відмов по заявках надрокористувачів. Також було створено Єдиний центр з обрахунку вартості спецдозволів: фактично замість трьох установ обрахунок відтепер відбувається одній установі, швидше і дешевше.

«Разом із Мінекоенерго переглядаємо форми перевірок Геоконтролю, заради того, щоб прибрати дублюючі функції. Також рухаємося до прозорого обрахунку вартості спецдозволу: плануємо реалізувати це у формі електронного калькулятору, яким на сайті Служби зможе скористатися кожен надрокористувач, щоб перевірити вартість спеціального дозволу», — каже Роман Опімах.

Другий пріоритетний напрям роботи — залучення інвестицій: зважаючи на падіння цін та зниження інвестиційного інтересу на фоні загальної кризи, певні надрокористувачі розглядають здешевлення активів сьогодні як шанс зайти активно на ринок.  «Ми працюємо над відкриттям геологічної бази даних, тому що для прийняття інвестиційного рішення потрібно розуміти, куди ви будете вкладати кошти, які є можливості та ризики, — повідомив очільник Держгеонадр. — Була створена data-room для трьох конкурсів УРП, що були проведені у лютому, її відвідали понад десять великих гравців ринку, наразі працюємо над тим, щоб створювати data-room на майбутні конкурси з укладання угод про розподіл продукції».

Роман Опімах повідомив, що триває робота над спрощенням доступу до геологічних даних, зокрема запустили Реєстр протоколів ДКЗ і доопрацьовують Каталог відомостей про геологічну інформацію разом із Міністерством. Фактично ініціатива дозволить легко і швидко отримувати відповідні геологічні дані. «Зараз з-понад шести тисяч протоколів, які будуть оприлюднені, протягом місяця виклали у відкритий доступ майже півтори тисячі документів», — наголосив керівник Служби.

Він також повідомив, що законодавча ініціатива щодо «сплячих» ліцензій наразі не розглядається парламентом: вона була запропонована попереднім Урядом і відкликана відповідно до регламенту. Водночас, позиція Державної служба геології та надр залишилася незмінною: «Це є один із найефективніших способів боротьби зі сплячими ліцензіями, хоча вона і не має торкнутися відповідальних надрокористувачів та потребує доопрацювання у цій частині», — наголосив Роман Опімах.

Щодо інвестиційних пропозицій — Держгеонадра продовжують проводити відкриті електронні аукціони, наразі, за результатами двох аукціонів, під час яких було продано 20 ліцензій, до державного бюджету надійде 38 247 195 грн. Наступний аукціон відбудеться 6 липня для восьми нафтогазових ділянок.

Перейти до вмісту