Україна може стати партнером для Сполученого Королівства у видобуванні та переробці критичної сировини

26 Червня 2023

Серед переваг для інвесторів – наявність низки корисних копалин з переліку критичних для Великобританії, зручна логістика, висококваліфіковані досвідчені фахівці, державні стимули

Голова Державної служби геології та надр України провів зустріч з представниками Центру аналізу критичних корисних копалин Британської геологічної служби та презентував інвестиційні можливості України для забезпечення сталого «зеленого переходу» Великобританії. Робоча нарада відбулася в рамках проведення Конференції з відновлення України, що проходила в Лондоні 21 та 22 червня.

«Протягом наступних десятиліть критичні корисні копалини відіграватимуть ключову роль для здійснення переходу до вуглецево-нейтральної економіки. Уряд Великобританії проголосив звести всі викиди парникових газів до нуля до 2050 року. У той час “зелений перехід” можливий за умови сталого управління ресурсами. Україна може стати надійним постачальником критичної сировини для Сполученого Королівства», – переконаний очільник Служби.

В інвестиційному атласі надрокористувача опубліковано інформацію по понад 30 ділянок надр з покладами критичних мінералів. Також наявні об’єкти з будівельною сировиною, яка необхідна для відбудови України. Серед переваг для інвесторів – наявність корисних копалин з переліку критичних для Великобританії, зручна логістика, висококваліфіковані досвідчені фахівці, державні стимули.

Під час зустрічі британські експерти поділилися досвідом щодо відкриття доступу до геологічної інформації, розповіли, як це відбувається в їх країні. На противагу правилам закордонних колег, в Україні ще діють норми, які забороняють оприлюднення інформації про запаси певних корисних копалин, зокрема й тих, що входять до переліку критичних.

Голова Держгеонадр розповів партнерам про активне впровадження цифрової трансформації в геологічній галузі, що поступово перетворює всі послуги на зручні онлайн-сервіси. Попереду ще багато планів для розвитку сталого надрокористування, серед першочергових – розширення функціоналу е-кабінету надрокористувача, оцифрування геологічних звітів, а також створення англомовних сервісів пошуку геологічної інформації, інтерфейсу та рефератів окремих геологічних звітів.

Під час зустрічі директор Центру аналізу критичних корисних копалин Сполученого Королівства Пол Ласті відзначив вагомі результати Держгеонадр у цифровій трансформації та наголосив на необхідності продовжувати спрощувати доступ до геологічних даних.

Нагадаємо, німецькі гірничодобувні компанії цікавляться українськими надрами. Роман Опімах презентував потенціал корисних копалин колегам з Німеччини і шляхи отримання надр у користування.

Перейти до вмісту