Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС

23 Червня 2022

На саміті в Брюсселі 27 глав держав і урядів у Європейській раді одностайно схвалили відповідне рішення

Сьогодні, 23 червня, лідери країн-членів Європейського Союзу ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ у Європейський Союз. Рішення прийняли на основі рекомендації Європейської комісії від 17 червня.

Україна – це Європа. Український народ довів свою приналежність до великої європейської родини. Європейська спільнота вирішила, що прийшов час відчинити свої двері нам. Це перший крок до визнання того, що країна-кандидат одного дня стане членом ЄС. Статус кандидата на вступ до Євросоюзу – вагомий політичний та економічний чинник для нашої держави, позитивний сигнал для закордонних інвесторів, що Україна рухається правильним шляхом. 

«Надання статусу кандидата на вступ до Євросоюзу підвищить інвестиційну привабливість України відразу після завершення війни. Наша країна володіє значними ресурсами мінеральної сировини, зокрема й такими, що містяться в переліку критичних для ЄС. Розробка українських родовищ з покладами сировини для високотехнологічних галузей посприяє ″зеленому переходу″ та позбавленню від російських енергетичних ресурсів», – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах. 

Український народ бореться за своє політичне і територіальне виживання. Всі зусилля нині спрямовані на припинення російської агресивної війни. Україна стане сильною, незалежною та економічно успішною європейською країною!

Нагадаємо, у липні 2021 року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчовіч підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі між Україною та ЄС і відповідну дорожню карту заходів.

Перейти до вмісту