Україна взяла участь у ключовому засіданні розробки сировинної політики ЄС до 2030 року

28 Жовтня 2022

Роман Опімах виступив на пленарному засіданні Робочої групи Єврокомісії з питань постачання сировинних матеріалів

28 жовтня 2022 року відбулося пленарне засідання Робочої групи Єврокомісії з питань постачання сировинних матеріалів. Зазначена робоча група працює під егідою Генерального директорату промисловості, ринків підприємництва Європейської Комісії (DG GROW). У засіданні на запрошення Європейської Комісії взяв участь Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Нарада була присвячена обговоренню представниками країн-членів Європейського Союзу шляхів оптимізації джерел постачання критичних мінералів для потреб промисловості ЄС, диверсифікації країн-постачальників, а також оптимізації дозвільних процедур щодо розвідки та видобування таких сировинних ресурсів у світлі агресії з боку РФ щодо України та ситуації, яка у зв’язку з нею склалася в Європейському Союзі.

Зазначене засідання є ключовим з точки зору визначення акцентів в процесі розробки Європейської Стратегії з розвитку сировинної політики до 2030 року. Україна отримала запрошення взяти участь у нараді як держава-кандидат у члени ЄС та стратегічний партнер у галузі сировинних ресурсів (таке партнерство ЄС налагодив також з Канадою).

У ході засідання Роман Опімах зазначив, що в 2021 році Україна входила до десятки провідних країн світу за видобутком титану, залізної руди, каоліну, марганцю, цирконію, графіту. Наявні ресурси та глобальні перспективи розробки низьковуглецевих «мінералів майбутнього» дають можливість стати елементом спільних ланцюгів постачання з нашими стратегічними північноатлантичними партнерами, сприяючи економічній інтеграції національної економіки в сучасні високотехнологічні виробничі цикли та забезпеченню стратегічної автономії ЄС у зеленому переході.

«На території нашої країни зосереджені поклади 22 з 30 корисних копалин, які входять до переліку критичних для Євросоюзу. Серед них – літій, берилій, рідкоземельні елементи, нікель, кобальт та інші. Водночас, у 2022 році внаслідок військової агресії Росії проти України під тимчасову окупацію потрапила частина українських родовищ. Ми з вами не можемо отримати доступ до великої кількості ресурсів, серед яких і ті, що використовуються для високих технологій. За нашими попередніми підрахунками неможливо здійснювати видобуток на понад 500 ліцензійних ділянках, а це майже 20% від загальної кількості», – зауважив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Навіть під час війни Україна системно реалізує комплексні реформи, покликані підвищити свою інвестиційну привабливість. Докладає зусилля для радикальноїмодернізації правил гри у сфері надрокористування шляхом осучаснення регулювання галузі з використанням прогресивних міжнародних практик.

Нагадаємо, Держгеонадра разом з Міндовкілля запрошують надрокористувачів надати коментарі щодо пріоритетних питань співпраці в рамках реалізації дорожньої карти заходів Меморандуму про стратегічне партнерство у сировинній галузі між Україною і ЄС на період 2023-24 рр.

Перейти до вмісту