Уряд України уклав угоди на розробку нафтогазових покладів з іноземним інвестором

08 Листопада 2021

Відповідно до умов інвестор впродовж перших п’яти років вкладе в розробку ділянок понад 1,5 мільярди і проведе 3D-cейсміку на площі 500 км2

8 листопада 2021 року Кабінет Міністрів України та Енергетичний холдинг EP Holding підписали дві угоди про розподіл вуглеводневої продукції на Грунівській та Охтирській ділянках. Об’єкти знаходятьсяв Сумській, Полтавській та Харківських областях. Загальна проща під розробку покладів нафти, природного газу та конденсату сягає 1750 км2.

Відповідно до умов підписаних угод холдинг EP Holding працюватиме на ділянках впродовж 50 років. Обов’язкова програма робіт передбачає інвестування в найближчі 5 років щонайменше $60 мільйонів для здійснення 500 кв. км сейсмічних досліджень і буріння 18 свердловин. Nafta, частина активів якої належить холдингу, виступатиме технічним оператором реалізації домовленостей.

«Підписання угод – важлива подія для економіки України. Адже роботи на ділянках призведуть до нарощення видобутку вуглеводнів, посприяють створенню нових робочих місць, збільшенню відрахувань до бюджетів усіх рівнів, а також дозволять зменшити імпорт нафти й газу в перспективі десятиліття», – вважає Роман Опімах.

Урочисте підписання відбулася в присутності Міністра енергетики України Германа Галущенка, Надзвичайного і Повноваженого Посла Чеської Республіки Радека Матули та Надзвичайного і Повноваженого Посла Словацької Республіки Марека Шафінa.

Нагадаємо, 20 жовтня 2021 року Державна служба геології та надр України провела електронні аукціони. Під час торгів реалізувала два спеціальних дозволи, що надаються для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу природного і конденсату, за майже 395 мільйонів гривень.

Довідково.

Компанія EP Holding  входить до найбільшої вертикально інтегрованої енергетичної групи Центральної Європи. У 2020 році EPH задекларував дохід у розмірі €8,5 млрд, оцінка загальної вартості активів перевищує €18 млрд.

До складу EPH входить понад 50 компаній у Чехії, Словаччині, Італії, Німеччині, Великобританії, Ірландії та Франції, управління якими здійснює два підрозділи EP Power Europe та EPIF. Підприємства, працюють у виробництві, розподілі та постачанні електроенергії, зберіганні та передачі газу, видобутку вуглеводнів. На них задіяні 11 тисяч працівників.

Група володіє 69% акцій словацької видобувної компанії Nafta , 25% акцій якої також належить державі Словаччина. Наразі, окрім як на території Словаччини, підприємство працює в нафтогазовидобувній галузі України. В її розпорядженні є спецдозвіл на розробку вуглеводневих покладів загальною площею 482 км2 у Полтавській області та частка в активі канадської видобувної компанії, що працює на Заході України.

Управління словацькою Nafta разом з газотранспортним оператором Eustream здійснюється інфраструктурним підрозділом EPH – EPIF, 31% акцій якого належить австралійському інвестиційному фонду MacquarieInfrastructure and Real Assets. MIRA є найбільшою у світі компанією з управління інфраструктурними активами, загальна їх вартість сягає $255 млрд.

Перейти до вмісту