Важливі зміни до законодавства

16 Липня 2021

Прийнято Закон про несанкціонований видобуток корисних копалин, який вносить зміни до Кримінального та Адміністративного кодексів України

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин» (№ 3576). За нього в другому читанні проголосували 307 народних депутатів.

Закон визначає відповідальність як для фізичних, так і для юридичних осіб за незаконне видобування корисних копалин місцевого та загальнодержавного значення.

Посилено кримінальну відповідальність за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, а також введено відповідальність за незаконне видобування корисних копалин у великому розмірі та в особливо великому розмірі, збільшено штрафи. Відповідні зміни внесені до Кримінального та Адміністративного кодексів України. Відтепер на осіб, які здійснюють незаконний видобуток, буде накладено штраф у розмірі до 85 тис. грн, або ж вони понесуть відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк 2–8 років.

«Прийнято Закон, який покликаний змусити тричі подумати перед тим, як розпочати несанкціонований видобуток корисних копалин, – коментує Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Я вдячний народним депутатам за потужну підтримку цих, безумовно, важливих законодавчих ініціатив».

Також, на парламентському засіданні був підтриманий у першому читанні Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях» (№ 3790), покликаний зробити видобувну індустрію ще прозорішою і обов‘язковою для звітування перед суспільством.

Нагадаємо, Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами» (№ 4187) прийнято в першому читанні. Ініціатива розроблена з метою осучаснити регулювання галузі, зробити надрокористування інвестиційно привабливою сферою, а правила гри чіткими та прогнозованими. Нині документ готується до другого читання.

Перейти до вмісту