Відбулися аукціони з продажу спецдозволів на користування надрами

19 Жовтня 2021

Держгеонадра під час прозорих аукціонів реалізували 12 ділянок надр на понад 23 мільйони гривень

Державна служба геології та надр України провела п’ятнадцяті аукціони в 2021 році. Надрокористувачам запропонували ділянки надр з покладами суглинку й глини, підземних вод, підземних питних вод, кам’яного вугілля, торфу, вапняку, граніту й бурштину.

«За два роки роботи нам вдалося налагодити регулярне проведення електронних торгів. Механізм виставлення лотів став прозорим і зрозумілим для надрокористувачів. Тепер кожен бажаючий може ініціювати ділянку надр з Інвестиційного атласу або запропонувати об’єкт, який його зацікавив, для виставлення на торги. Служба максимально швидко опрацьовує заяву, надсилає пакет документів на погодження в Міндовкілля, після чого оголошує черговий аукціон», – розповідає Голова Роман Опімах.

Найдорожчий лот торгів – Ділянка по пласту l5,  виділена в межах вільної ділянки шахти «Матроська» з покладами кам’яного вугілля, що знаходиться в Луганській області. Ціна її продажу становить 10 011 000 гривень, стартова – 105 143 гривень. Її придбало ТОВ «ТРЕЙД-КОНСОРЦІУМ».

Під час торгів ціна продажу ділянки надр «ЄВА» (проектна свердловина № 1-ЄТ), що надається з метою геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки підземних вод, зросла майже в 120 разів – зі стартової 8 361 гривні до мільйона гривень. Участь в аукціоні взяло чотири компаній, ТОВ «Дельта» запропонувало найвищу ціну. Цей лот продемонстрував найбільше зростання ціни –майже в 120 разів.

Найбільшу зацікавленість серед учасників торгів викликала ділянка надр Гальбин-29, що в Рівненській області. Спеціальний дозвіл надається з метою геологічне вивчення бурштиноносних надр, у т.ч. ДПР, з подальшим видобуванням бурштину (промислова розробка родовищ). Лот стартував з 337 960 гривень, під час торгів його ціна зросла до 3 100 000 гривень. Участь в аукціоні взяли 5 учасників, найвищу ціну запропонувало ТОВ «АМБЕР-ГРУП».

Лоти, торги з яких не відбулися, будуть виставлені повторно протягом трьох робочих днів.

Нагадаємо, Уряд погодив Типову угоду про проведення розвідувальних та видобувних робіт на ділянках бурштиноносних надр.

Перейти до вмісту