Встановлено порядок вирубування лісів на ділянках, призначених не для лісового господарства

10 Лютого 2023

Кабінет Міністрів України затвердив правила вирубування дерев і чагарників та використання одержаної при цьому деревини у разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок або встановлення сервітуту з метою їх використання в цілях, не пов’язаних із веденням лісового господарства, та переведення земельних лісових ділянок до нелісових земель, що належать до лісового фонду України.

Порядок розроблений на виконання Закону України від 20 червня 2022 р. № 2321-ІХ про збереження лісів.

Документ, в тому числі, регулює права та порядок дій надрокористувачів, що отримали земельні ділянки в користування шляхом встановлення сервітутів без зміни цільового призначення землі чи шляхом вилучення земельних ділянок державної або комунальної власності для цілей видобування корисних копалин.

Унормовано вирубування дерев і чагарників та використання одержаної при цьому деревини у разі прийняття рішення про зміну цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов’язаних із веденням лісового господарства. Також визначено правила вирубування дерев і чагарників та використання одержаної при цьому деревини в разі встановлення на земельні лісові ділянки земельного сервітуту з метою використання зазначених ділянок у цілях, не пов’язаних із веденням лісового господарства, без зміни їх цільового призначення.

Серед підстав для звернення до постійного лісокористувача або власника лісів щодо вирубування дерев і чагарників є:

  • наявність інформації про рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування про передачу у власність або надання в користування земельних лісових ділянок у разі зміни цільового призначення, в яких передбачено вирубування дерев і чагарників;
  • установленого сервітуту на земельні лісові ділянки без зміни цільового призначення земельних лісових ділянок;
  • висновку з оцінки впливу на довкілля, у якому визначено допустимість провадження планованої діяльності.

Протягом 10 календарних днів постійний лісокористувач або власник лісів за результатами розгляду звернення видає спеціальний дозвіл на спеціальне використання лісових ресурсів для вирубування дерев і чагарників на земельних лісових ділянках.

Встановлення чітких правил для рубок лісів та чагарників на лісогосподарських землях при зміні їх призначення чи встановлення сервітутів – це ще один крок назустріч суб’єктам господарювання, які мають на меті провадити діяльність, пов’язану з користуванням надрами. Алгоритм дій надрокористувача щодо отримання дозвільних документів стає зрозумілим і передбачуваним. 

Нагадаємо,визначено алгоритм дій надрокористувача щодо отримання земельної ділянки відповідно до Типової угоди про проведення розвідувальних та видобувних робіт на ділянках бурштиноносних надр.

Перейти до вмісту