Видобуток українського газу є пріоритетом стратегічного рівня для нашої держави

08 Липня 2021

Голова Держгеонадр взяв участь в обговоренні реалізації проектів угод про розподіл вуглеводневої продукції

Відбулася експертна дискусія на тему: «Угоди про розподіл продукції – шлях до інвестицій та енергетичної незалежності України». Організаторами круглого столу виступили агентство OilPoint разом з «Українською правдою», Всеукраїнським галузевим об’єднанням «Федерація роботодавців нафтогазової галузі», за участі Асоціації газовидобувних компаній України.

Під час дискусії учасники обговорювали важливість успішної реалізації проектів УРП, освоєння масштабних нафтогазових ділянок і міжнародний досвід.

«Україна мусить проводити політику імпортозаміщення. Реалізація таких проектів – це правильний крок у вірному напрямі», – зауважив Роман Опімах.

Державним уповноваженим органом для імплементації та реалізації Угод визначено Держгеонадра. Для набрання чинності угод, протягом 2021 року мають бути виконані умови початку. Всі питання, які виникають під час імплементації угод, інвестори адресуються саме до Служби, і в подальшому будуть звітувати також через ДУО.

Голова Держгеонадр окреслив статус імплементації УРП: «Угоди укладені в кінці грудня минулого – на початку січня цього року. Шість з восьми спеціальних дозволів на користування надрами вже видано. Компанія «Велл Ко» визнала початок угоди. Тобто вона засвідчила, що всі умови, які держава на себе взяла, виконані. Інвестор розпочав операційну діяльність і готується до буріння перших розвідувальних свердловин».

За словами очільника Служби, решта компаній ще проводить аудит тих ділянок, які вони отримали. З’ясовують наявність геологічної інформації, замовляють інтерпретацію сейсмічних досліджень, відстежують свердловини, які колись були пробурені. Це коректний і правильний діалог побудований між інвесторами й державними геологічними підприємствами – ДНВП «Геоінформ України», ДГП «Укргеофізика» та НАК «Надра України», які є репозиторіями геологічної інформації.

Для початку робіт інвестору необхідні дані про ліцензійні ділянки. Інформація про наявні об’єкти природно-заповідного фонду, статус земель в межах контурів об’єктів надрокористування тощо доступна онлайн і зібрана на єдиному ресурсі.

«Ми впровадили Державний геологічних портал, де є інформація про газопроводи, нафтові свердловини, зони природно-заповідного фонду тощо, – повідомив очільник Служби. – В межах співпраці з Держгеокадастром працюємо над тим, аби розміщувати актуальну інформацію про земельні ділянки. Це значно спростить і прискорить процес спілкування інвестора з державою».

У заході також взяли участь народний депутат України, член Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції Андрій Жупанин, в.о. генерального директора Директорату нафтогазового комплексу та розвитку ринків нафти, природного газу та нафтопродуктів Міністерства енергетики України Микола Колісник, а також представники бізнесу.

Круглий стіл реалізувався в рамках проєкту «GasPoint – про енергетичні виклики для України».

Нагадаємо, Держгеонадра провели робочу зустріч із представниками бізнесу щодо початку реалізації УРП. Обговорили актуальні питання для початку виконання умов та повноцінної реалізації проєктів.

Перейти до вмісту