Визначені пріоритетні вектори роботи Служби на період воєнного часу

29 Квітня 2022

Серед першочергових завдань – спрощення доступу до надр та посилення контролю за видобутком корисних копалин

Сьогодні відбулася зустріч Голови Державної служби геології та надр України з Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. Під час якої Руслан Стрілець і Роман Опімах сформували стратегічний план роботи для сектору надрокористування в умовах воєнного часу та у післявоєнний період.

«Наразі одне з наших головних завдань – створити вільний доступ до надр та забезпечити ефективне та ощадливе надрокористування. Створити комфортні умови для бізнесу у воєнний та післявоєнний період. Це надважливо для обороноздатності та відновлення економіки нашої країни», – зауважив Руслан Стрілець.

Прискорити цифровізацію сфери надрокористування серед основних пріоритетів галузі надрокористування. Перш за все йдеться про створення інтерактивної мапи корисних копалин, що використовують у будівельній індустрії, а також розгортання Електронного кабінету надрокористувача, що буде інтегрований в єдину екологічну платформу «ЕкоСистема». 

«У ці тяжкі для країни часи надра повинні працювати на повну для забезпечення обороноздатності країни. А після перемоги корисні копалини знадобляться для відбудови наших міст і сіл, щоб забезпечити зростання економіки, благополуччя людей та процвітання країни, – наголосив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Цифровізація галузі надрокористування, в першу чергу збільшення кількості сервісів е-кабінету, посприяє прискорити і спростити процедуру отримання дозвільних документів. А створення інтерактивної мапи корисних копалин, забезпечить відкритий доступ до надр, зробить взаємодію зі Службою зручною».

Серед ключових завдань також є напрацювання дерегуляційних змін у профільне законодавство. Метою є прискорення проходження процедури надання, продовження дії спецдозволів, упровадження автоматизованого розрахунку вартості ліцензій, а також посилення контролю з боку держави за користуванням надрами. Усі документи мають бути підготовлені з урахуванням Указів Президента до рішень РНБО. 

Доручено підготувати пропозиції щодо внесення змін до Кодексу України про надра у частині визначення алгоритму дій при визначенні розміру відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного використання надр та військової агресії рф проти України.

Міністр підкреслив, що попри воєнний час, фахівці Держгеонадр продовжують якісно виконувати свою роботу. Та наголосив, що потрібно і надалі дотримуватися курсу, який декларує Президент України та Уряд.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України розгортає Електронний кабінет надрокористувача, що передбачає просунуту ГІС-систему. Відтепер суб’єкти господарювання можуть самостійно вносити дані до Державного реєстру артезіанських свердловин через електронний

Перейти до вмісту