Держгеонадра посилюють співробітництво з Рівненською облдержадміністрацією

04 Листопада 2021

Держгеонадра посилюють співробітництво з Рівненською облдержадміністрацією

Голова Держгеонадр Роман Опімах підписав меморандум про співпрацю в галузі надрокористування з Головою Рівненської обласної державної адміністрації Віталієм Ковалем

3 листопада 2021 року відбувся робочий візит Голови Державної служби геології та надр України до міста Рівного. Під час поїздки Роман Опімах зустрівся з Головою Рівненської ОДА Віталієм Ковалем. До наради в режимі онлайн долучилися керівниками об’єднаних територіальних громад краю. Метою зустрічі є налагодження співробітництва між Державною службою геології та надр України і Рівненською обласною державною адміністрацією для активізації бізнес-активності у сфері надрокористування регіону.

«Ми ініціюємо робочі наради в регіонах, аби розповісти про інвестиційні можливості в галузі надрокористування та донести доступною мовою, як працює галузь, як отримати ділянку надр у користування та який зиск матимуть від цього громади, – повідомив Роман Опімах. – Ми послідовно працюємо над залученням інвестицій у регіони, робимо все можливе для спрощення дозвільних процедур, розкриваємо геологічну інформацію. Зараз надрокористування – вже не закрита галузь. Ми побороли корупцію. Будь ласка, звертайтеся, інвестуйте, працюйте, сплачуйте податки».

Голова Держгеонадр представив мінерально-сировинний потенціал Рівненської області. Це 343 об’єкти обліку, серед яких родовища та ділянки надр з покладами корисних копалин для будівництва, а також торфу, сапропелю, підземних вод. Проінформував спільноту про ініціативу створення Геолого-інвестиційного паспорта ОТГ. В довіднику представлений опис родовищ, запасів і карти корисних копалин, небезпечні екзогенні геологічні процеси, перелік спецдозволів і контурів ліцензійних ділянок, наявні звіти геологорозвідувальних робіт, наявний аналіз матеріалів Держгеолкарти-200 для пошуку об’єктів, перспективних для інвестування.

«Рівненщина має крутий досвід – продано 46 дозволів на користування бурштиноносними ділянками, ще понад 10 – на етапі торгів. Разом з тим, сьогодні ми не користуємося природними благами на повну потужність. Адже лише третина ділянок перебуває на стадії видобутку. Тому закликаю всіх керівників громад вивчити реальні перспективи розробки корисних копалин. Кожен очільник має розуміти, які має ресурси та як їх можна використати», – звернувся до представників РДА і громад Віталій Коваль.

З метою сприяння розвитку Рівненщини, започаткування співробітництва з громадами у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, забезпечення доступу до інформації та поглиблення партнерства Роман Опімах та Віталій Коваль підписали Меморандум про співробітництво між Державною службою геології та надр України та Рівненською обласною державною адміністрацією.

Далі зустріч тривала у форматі «питання-відповідь». У фокусі обговорення були Типова угода про проведення розвідувальних та видобувних робіт на ділянках бурштиноносних надр і доступ до землі для початку проведення робіт у контурах спеціальних дозволів, що знаходяться в комунальній власності чи в користуванні Держлісагентства.

Нагадаємо, для представлення мінерально-сировинного потенціалу громад Голова Держгеонадр Роман Опімах здійснив робочі візити до Дніпропетровської та Запорізької областей.

Перейти до вмісту