Голова Держгеонадр презентував Інвестиційний атлас надрокористувача Запоріжчини

06 Жовтня 2021

З метою поглиблення партнерства між Державною службою геології та надр України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і Запорізькою обласною радою підписали Меморандум про співробітництво

Відбулася робоча поїздка Голови Держгеонадр до Запоріжжя. Під час візиту Роман Опімах провів зустріч з Головою ОДА Олександром Старухом, Головою облради Оленою Жук, представниками бізнесу та об’єднаних територіальних громад, а також презентував інвестиційні можливості регіону в галузі надрокористування – Інвестиційний атлас Запорізької області. Каталог містить інформацію про наявні родовища, які відкриті для інвестування, заліцензовані об’єкти, порядок отримання спеціального дозволу на користування надрами.

«Ми робимо все можливе для збільшення бізнес-активність у сфері надрокористування. Створили Інвестиційний атлас Запорізької області, метою якого є ознайомити місцеві громади та бізнес-спільноти з інвестиційними можливостями регіону, а також залучити кошти в розробку надр», – повідомив очільник Служби.

На території Запоріжчини обліковується 166 родовищ різноманітних корисних копалин, з яких 69 розробляється. Найбільше в регіоні будівельної сировини, також наявні металічні корисні копалини та гірничорудна сировина.

«Запорізький регіон щедро наділений розмаїттям геологічних споруд та потужними мінеральними ресурсами. За різноманітністю та багатством мінерально-сировинних ресурсів область займає одне з провідних місць в Україні. Ці ресурси можна використовувати задля розвитку та процвітання кожної громади. І сьогодні до нас завітав керівник Державної служби геології та надр України, щоб презентувати територіям новий механізм отримання спецдозволів та розповісти, як ефективно можна використовувати надра», – звернувся до присутніх Голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

З метою сприяння розвитку Запорізького краю, поглиблення співробітництва з громадами у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, забезпечення доступу до інформації та поглиблення партнерства Роман Опімах, Олександр Старух і Олена Жук підписали Меморандум про співробітництво між Державною службою геології та надр України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Запорізької обласною радою.

«Сьогодні кожна громада разом із фінансовою незалежністю і безмежним потенціалом отримала ще й можливість розбудовувати видобуток корисних копалин. Сподіваюсь, цей Меморандум встановить чесні правила гри, і в виграші будуть і громади, і область, і держава», – підкреслила Олена Жук.

Залучення інвестицій у надрокористування – це економічний розвиток регіонів, створення нових робочих місць і забезпечення вітчизняної промисловості власною сировиною.

«У 2020 році до місцевих бюджетів Запорізької області сплачено 127 млн грн ренти за користування надрами, – інформує Роман Опімах. – Збільшення відрахувань у результаті зростання видобутку – це можливість розбудовувати інфраструктуру, споруджувати школи, дитячі садочки, ремонтувати дороги».

Нагадаємо, з метою сприяння розвитку територій України Голова Держгеонадр Роман Опімах здійснив робочі візити до низки регіонів, серед яких, зокрема, Дніпропетровщина та Чернігівщина.

Перейти до вмісту