SOСAR AQS розглядає можливість інвестувати в українські надра

26 Липня 2021

Відбулася робоча зустріч Голови Держгеонадр із представниками азербайджанської сервісної компанії SOСAR AQS

В Києві за ініціативи SOСAR AQS відбулася робоча зустріч Голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха з представниками азербайджанської сервісної компанії щодо співпраці з Україною в галузі користування надрами.

Голова Держгеонадр розповів іноземним партнерам про існуючі пропозиції в частині розробки покладів вуглеводнів, літію, титану, нікелю, кобальту тощо. Також Роман Опімах поінформував учасників зустрічі про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про можливі шляхи реалізації бізнес-проєктів.

«Держгеослужба створила Інвестиційний атлас надрокористувача, який містить вакантні ділянки надр з покладами стратегічних і критичних корисних копалин. Також підготувала віртуальну data-room вторинної геологічної інформації. База даних містить описову інформацію про об’єкти надрокористування, про земельні ділянки в межах контурів родовищ, а також геологічні звіти. Доступ до data-room безкоштовний, – пояснив Роман Опімах. – Держгеонадра регулярно оголошують електронні торги, на які виставляють ділянки надр, цікаві надрокористувачам для придбання».

Очільник Служби ознайомив інвесторів із можливістю входження в уже діючі проєкти з надрокористування «farm-in». Умовою є придбання частки компанії, яка є ліцензіатом. Такий механізм може бути цікавим підприємствам, які не розробляють ділянки через брак коштів та технологій, а міжнародний партнер запропонує капітал і досвід.

Представники компанії SOСAR AQS зацікавлена в реалізації проєктів у галузі надрокористування на території України, через наявний значний потенціал як вуглеводневих покладів, так і сировини для виготовлення батарей для електрокарів та електроніки.

Сторони домовилися продовжити діалог з метою започаткування і реалізації спільних бізнес-проєктів.

Нагадаємо, Україна та Європейський Союз підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі. Україна володіє значними ресурсами мінеральної сировини – це 20 з 30 критичних копалин, що містяться в переліку критичних для ЄС.

Перейти до вмісту